LANGUAGE:       
Zaufali nam
 
testBroker oferta
 
szukaj w
 
Badania - właściwości optyczne

Laboratorium wyposażone jest w skaningowy mikroskop elektronowy (krótki SEM) TESLA BS 300 z odpowiednim wyposażeniem technicznym oraz dwa mikroskopy optyczne polaryzacyjne (krótki OM) (producent Carl Zeiss Jena). Mikroskopy te są podłączone do analizatora obrazu MAGISCAN 2a (producent Joyce Loebl), który pozwala na przeniesienie obrazów mikroskopowych do analizatora, przy użyciu interfejsu PVI (dla REM), lub kamer telewizyjnych (dla OM), do oceny wielkości pojedynczych cząsteczek lub grubość warstwy materiału laminowanego o rozmiarach od około 1 mm do 2,5 mm, w miarę możliwości. pozwala na przetwarzanie danych pomiarowych do parametrów statystycznych i tworzenie histogramów. Jeśli to konieczne, możemy dostarczyć fotomikrografy z mikroskopijnych pomiarów (z definicją powiększenia) do oceny morfologicznej struktury analizowanych preparatów.
Sprzęt ten jest także stosowany w centrum kalibracji do pomiaru wielkości geometrycznych, w szczególności skoków metrów ShA twardości, SHD i IRHD IRHDN.

  • Analiza spektralna i obiektywny pomiar kolorów

Laboratoria są w stanie wykonać Pomiar widmowych zależność absorbancji i transmitancji UV i VIS Widmo promieniowania elektromagnetycznego w zakresie widzialnym widma zależy również od umorzenia. Typowe działania laboratorium to określenie skuteczności filtrów ochronnych Promieniowania UV w UV-A, UV-B, UV-C, pomiarów czynników ochronnych, określenie koloru współrzędnych przejrzystych i nieprzejrzystych próbki lub do oceny zmian koloru po leczeniu skutków sztucznego starzenia (temperatura, promieniowanie UV, czynników chemicznych, itp.). Laboratorium wykonuje m.in. połysk pomiaru mętności, rozpraszania światła.
Pomiary są wykorzystywane spektrofotometry Shimadzu UV 2101 PC, Perkin - Elmer, wyposażony w zestaw akcesoriów.

© 2008 TestBroker Grupa TQMC
Oznakowanie ce, badania typu ec, znak ce. wyroby medyczne
Projekt & cms: www.zstudio.pl
ul. Mydlarska 47, 04-690 Warszawa
tel.: (0-22) 8124096, (0-22) 815 82 57,
e-mail: